DENİZLİ İngilizce  özel dersin cazibesi'ne  İngilizce öğrenmek isteyen bir çok insan katılır.

DENİZLİ İNGİLİZCE ÖZEL DERSİN CAZİBESİ ve  İNSANLARDA YARATTIĞI ÇEKİM

DENİZLİ İngilizce Özel Dersin Cazibesi ve Etkisi

1 – DENİZLİ İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – DENİZLİ İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

DENİZLİ İngilizce Özel Dersin Cazibesi birisi konuşurken artınca  DENİZLİ İngilizce  özel dersin cazibesi’ne  İngilizce öğrenmek isteyen bir çok insan katılır. Sanılır ki, İngilizce öğrenmek için İngilizce özel ders alınınca İngilizce öğrenilir. Burada önemli olan, İngilizce özel ders alınması değil, İngilizce  özel dersin cazibesinde yapılan bu İngilizce dersler süresinde, özel dersi veren İngilizce öğretmeninin uyguladığı sistem yada diğer bir deyişle yöntem. İngilizce öğrenmek için sadece İngilizce özel ders almak yetmez. İngilizce Dersi veren hocanın, İngilizce ders verdiği öğrencisine uygulayacağı yöntem ve  İngilizce özel dersin cazibesi çok önemlidir. İngilizce özel ders almak tek başına olayı çözmez.  İngilizce özel dersin cazibesi’ne kullanan buradaki İngilizce öğretmenine çok iş düşer ama bu demek değildir ki, ders alan öğrenci hiç bir şey yapmayacak. Her şeyi hoca yapacak. Elbette ki böyle bir olayda  İngilizce özel dersin cazibesi’ne katılmak gibi her iki tarafa da İngilizce  özel dersin cazibesi için düşen görevler var.

DENİZLİ HOCAYA DÜŞEN SORUMLULUK

Bu tür bir İngilizce özel derste, hocanın çok akıllı ve deneyimli olması gerekir. İngilizce özel ders alan öğrencisinin öğretilen bilgileri ne şekilde algıladığını anlaması ve İngilizce  özel dersin cazibesi’ne kapılmasını sağlaması ve kısa bir süre içinde bunu öğrenerek onun öğrenebileceği tarzda İngilizce  özel dersin cazibesi’ni arttırarak dersi anlatması gerekir. Bu elbette kolay bir iş değildir. Bunu İngilizce dersi veren öğretmenin, çağdaş bilgilerle donanmış olması, bilgisayardan, elektronikten bunlarla yapılan kayıtlardan ve de İnternetten anlaması ve gerektiğinde kullanabilmesi gerekir. İngilizce özel dersin cazibesini sağlamak için, ders veren hocanın deneyimi, bilgisi ve zekası çok önemlidir. Zira, öğrencinin verilen dersi nasıl anlayabileceğini keşfetmek, anlamak ve İngilizce  özel dersin cazibesi kapsamında sonrada uygulamak tamamen hocanın kişisel yeteneklerine ve insiyatifine bakar. Şunu hemen söylemeliyim ki, bu oldukça başarılması zor bir iştir. Çünkü, İngilizce öğretmek bir san’attır. Bu söze bakarak şaşıranlar olabilir. Ama unutulmasın ki, İngilizce sadece bilgi vermek işi değildir. Dersi veren öğretmenin internetten anlaması kullanabilmesi , listening derslerinde gerekli olan kayıtların kullanılabilmesi gibi bazı çağdaş bilgilere de sahip olması gerekir. Ayrıca öğrencilerine İngilizce kelimelerin ve İngilizce ifadelerin doğru telaffuzunu öğretebilmesi için, telaffuzunun iyi olaması gerekir. Bunun gerçekleşmesi için de öğretmende müzikal bir kulağı olması kaçınılmaz bir olgudur. Zira, müzikal kulağı olmayan birinin, kelimelerin telaffuzunu doğru anlaması uygulaması çok zordur. Hele bunu öğrenciye verirken çok zorlanması hatta yanlış telaffuz öğretmesi bile mümkündür.

İngilizce Özel Dersin CazibesiDENİZLİ İNGİLİZCE DERS ALAN ÖĞRENCİNİN SORUMLULUĞU

İngilizce öğrenmek için İngilizce özel ders almanın gerekliliğine inanan bir öğrenci, sadece özel ders aldığı için, İngilizce özel dersin cazibesine kapıldığı için  ve özel ders almak için hocaya gidip gelerek İngilizce öğrenebileceğini  sanıyorsa hiç özel ders almasın. Genelde de İngilizce özel derse inanç besleyenlerin çoğu da bunun bu şekilde olduğuna inanır.
Oysa gerçek hiçte böyle değildir. İngilizce  özel dersin cazibesine kapılarak istenildiği kadar özel ders alınsın , şayet öğrenci verilenleri evde tekrar etmiyorsa ve yap denilenleri yapmıyorsa ve de kişisel olarak dersin dışında bir çaba sarf etmiyorsa, İngilizce öğrenmek yine de mümkün değildir. İngilizce özel dersin cazibesine kapılanlar bilmelidir ki, çalışılmadan İngilizce öğrenmek asla mümkün değildir. İngilizce  özel dersin cazibesi’ne katılarak  ders alanların özel ders bile alsalar çalışmaları hem de inançla ve gayretle çalışmaları İngilizce öğrenmenin temel olarak yapılması gereken işlevlerindendir.

Leave a Comment