Çocuklar İçin İngilizce konusu tartışıldığında yada Çocuklar İçin İngilizce  denilince akla ilk gelen söz...

Çocuklar İçin İngilizce Programı

ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ İNGİLİZCE
( EĞLENCE VE EĞİTİM BİR ARADA )

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

Çocuklar İçin İngilizce Öğrenmek

Çocuklar İçin İngilizce konusu tartışıldığında yada Çocuklar İçin İngilizce  denilince akla ilk gelen söz, ağaç yaşken eğilir. Bu atasözü özellikle günümüzde dikkat etmemiz gereken kimi hususlara işaret etmektedir. Çocuklarımızın her türlü Çocuklar İçin İngilizce eğitimine vermemiz gereken önemin altını çizmektedir. Sadece okul hayatında değil, sosyal hayatta ve çocuğun davranış kısmında da güzellik ve doğrulukları, çocuklara öğretebileceğimiz en uygun çağ, onun en iyi anladığı ve en hızlı kavradığı zamanlardır. Çocukların eğitime uygun seviyede ve erken başlamasının önemi büyüktür. İngilizce eğitimi içinde durum aynıdır.

Herkes İngilizce eğitimini düşünmeli

Herkesin istisnasız Çocuklar İçin İngilizce eğitimi almasını istemesi gerekiyor. Çocuklar İçin İngilizce onun geleceği için bu çok önemli. Daha kolay iş bulması ve rakiplerini bir bir geçmesi için Çocuklar İçin İngilizce  çok önemli bir silahtır. Bütün ebeveynlerin bunu kabul edip, ağaç daha yaşken Çocuklar İçin İngilizce konusunda bazı planları işleme koyması gerekmektedir.

Okullarımızda İngilizce eğitimi

Okullarımızda İngilizce eğitimi ilk okulun sonlarında başlıyor; ama yeterince erken değil. Bir bebeğin ilk kelimesini kaç yaşında öğrendiğini bir düşünün. İlk anne mi diyecek babamı diyecek tartışmalarından çoğumuz bu duruma aşinayız. İlk kelimesini söylediği zamanlar, artık dış dünyayı duyduğunu ve anladığını gösterdiği zamanlardır. Bu nedenle Çocuklar İçin İngilizce eğitimine özellikle İngilizce eğitimlerine olabildiğince erken başlanmalıdır.

İngilizce öğrenmede anne-babanın etkisi

Sizin çocuğunuz Türkçeyi nasıl öğreniyorsa ve size anne baba diyorsa bir İngilizin çocuğu da aynı şekilde İngilizceyi öğrenmekte ve ilk kelimelerini söylemektedir. Yani dünya üstündeki bütün bebekler ilk kelimelerini etrafında duydukları kelimelerden seçerler. Burada üstüne basılması gereken nokta, anne babanın çocuğun her türlü eğitiminde ve sağlıklı davranışında etkisi olabileceği konusudur. Demek istediğimiz, İngilizce bilen bir çiftin çocuklarının daha kolay İngilizce öğrenebileceğidir. Bu nedenle Çocuklar İçin İngilizce  için bile kendi eğitimini tamamlamanız şarttır.

Çevre ve televizyon

Çocukların çevrelerinde duydukları her şeyi anlamaya çalıştıkları ve tabir yerindeyse ezberledikleri bir dönemleri vardır. Bu dönemi verimli değerlendirmemiz şarttır. Özellikle sonrada zor öğrenilen bir dil olan İngilizce için çocukların bu dönemlerini iyi kullanmalıyız. Şöyle ki çizgi film seyredecek bir çocuğa ara ara İngilizce çizgi filmler açmak ilerisi için sağlam bir temel atar. Yine sizin ara ara bazı kelimelerle İngilizceye giriş yapmanız da belki akıllara gelmeyen; fakat önemli olan bir husustur. Çocukların çok hızlı öğrendikleri ve öğrendiklerini uyguladıkları bu dönemde İngilizce eğitimi için önemli temeller atılacak ve ileriki zamanlarda çocuğunuz için kolay bir eğitim süreci başlayacaktır. Diğer çocuklara göre çok hızlı İngilizce öğrendiğini sizde göreceksiniz.

İngilizce derslerine destek verin

Çocuklarınızın her türlü dersi ve sorunuyla ilgilenmelisiniz. İngilizceyi kesinlikle atlamayın. Bilmiyorsanız bilen birinden yardım almanız gerekiyor. Ya da öğrenmeye çabalamalısınız. Çocuğunuzun İngilizce dersini yakından takip etmeli ve İngilizce öğretmeniyle bire bir görüşmeler yapıp durumu kötü olan çocuk için çözüm yolları aramalı, durumu iyi olan çocuk için ise kendisini geliştirebileceği yollar belirlemelisiniz.

 

Leave a Comment