Bilgi Edinme :+90 212 572 0034

Özel İngilizce Dersi

Özel İngilizce Dersi Programları

Özel İngilizce Dersi  Programları İçeriği 

1 –   Özel İngilizce Dersi ( Bireysel – Özel İngilizce Dersi )
2 – Özel İngilizce Dersi ( 4 kişilik gruplarla yapılan Özel İngilizce Dersi)

 

Özel  İngilizce dersi gerçekleştirilen  Özel  İngilizce dersi merkezimizdeki Özel  İngilizce dersi programları ile sıfır İngilizceden başlayarak Yds , Ielts , Proficiency , Lys 5 , Hazırlık Atlama Sınavı gibi akademik sınavlara hazırlık dersleri verilir. Özel  İngilizce dersi programları 2 şekilde uygulanır.

1 - ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ( BİREYSEL ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ): Özel  İngilizce dersi platformunda birebir özel  İngilizce ders programına katılan aday öğrencilere  tüm alanlarla ilgili özel İngilizce dersi, aday öğrenciye programın uygulama günlerini ve saatlerini seçme ve belirleme önceliği tanınarak uygulanır. Öğrenciye verilen bu hak ile , aday öğrenci günlük özel yaşamına göre kendisine en uygun olan  tarihleri seçerek özel hayatında bir değişiklik yaşamaz ve ihtiyacı olan dersleri rahat, rahat alır. Belli bir seviyeden başlayarak yada akademik İngilizce sınavlara hazırlanmak amacı ile özel İngilizce dersi merkez birimlerimizde uygulanan  özel İngilizce dersini  almak isteyen aday öğrencilere kaç ders verileceği yapılan İngilizce seviye sınavlarından elde edilen sonuçlara bakılarak tayin edilir ve kaç Özel  İngilizce dersi verilmesi gerektiği belirlenir.

2 - ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ  (4 KİŞİLİK GRUPLARLA ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ ): Özel  İngilizce dersi  departmanlarında İngilizce seviyeleri oldukça birbirine yakın yada olabildiğince denk olan homojen gruplara dahil olarak birebir özel  İngilizce dersi kalitesinde ve aşağı yukarı aynı özelliklerde ders alabilirsiniz. Gruplarla yapılan derslerin birebir özel İngilizce dersi kalitesine çok yakın olabilmesi  için grup sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu şekilde, Özel  İngilizce dersi  departmanlarındaki eğitim sürecinde, aday öğrenciler birebir özel İngilizce dersinde  olduğu gibi hocaya anlamadıkları yer yada konularla ilgili soru yöneltebilir vede ders veren hoca da öğrencilerle birebir ilgilenebilir.


ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ İÇİN NEDEN BİZ

  • Özel  İngilizce dersi  departmanlarındaki Özel  İngilizce dersi forumlarında gerek birebir gerekse çoklu ders alan öğrenciler için organize edilen özel  İngilizce dersin her tür uygulanan programlarında ders verenler, konularında uzmanlaşmış, çok deneyimli  ve her şeyden öte  öğretmeyi bilen hocalardır.
  • Özellikle akademik İngilizce  sınavlara Özel  İngilizce dersi ile hazırlık dersi alan aday öğrencilere sadece genel İngilizce bilgileri değil, daha çok sınavda işlerine çok yarayacak ve soruları doğru ve daha hızlı yanıtlamalarına katkı sağlayacak sınav teknikleri ve taktikleri  için özel İngilizce dersi de verilir.
  • Genel İngilizce de olduğu gibi özellikle akademik sınavlarda akademik kelime bilgisi çok önemli bir yer tutar. Çok sayıda akademik kelime bilmek bu sınavı % 50 kazanmak demektir. Bu nedenle,Özel  İngilizce dersi  departmanlarındaki  Özel  İngilizce dersi programlarında, aday öğrencilere akademik kelimelerle ilgili özel hazırlanmış alıştırmalar verilir ve bu kelimelerin çalışılması ve özümsenmesi istenir. Bu özel çalışmaları yapmayanlar uyarılır.
  • Özel  İngilizce dersi  departmanlarındaki Özel  İngilizce dersi programlarının hangi dalında yer alınırsa alınsın, öğrencilere “ SENET “ yapılmaz. Ödemeler karşılıklı anlaşma ile bir takvime bağlanır ve takvim sırasına göre aday öğrenci tarafından ödenir.
  • Genel İngilizce de Özel  İngilizce dersi alan aday öğrencilere elbette seviye sınavı uygulaması yoktur. Eğitim sıfırdan başlar ve kademeli bir biçimde devam eder. özel İngilizce dersi programında yer alan aday öğrenciler Özel  İngilizce dersinde isteklerine göre sadece “ KONUŞMA “  ağırlıklı eğitim yapabilecekleri  gibi ileri ki aşamalar düşünülerek “ AKADEMİK “ ağırlıklı da olabilir.

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMELİ


Çağımız iletişim çağı yada başkalarının deyimi ile teknoloji çağı olduğuna ve yapılan tüm yeni buluşlar teknolojik gelişmeler İngilizce olarak yayımlandığına göre, herkesin öğrenmesi hatta sadece konuşma dili değil akademik seviyelerde İngilizce bilmesi, neden sorusunun yanıtıdır.

İngilizce aynı zamanda kültürel bir dil olma özelliği de taşır. Pek dikkate alınmasa da bu özellik  dilinde mevcuttur. Bu gün sosyal yaşamda her hangi bir toplantıya katıldığınızda karşınıza İngilizce çıkmayacağını kimse garanti edemez. Öyle bir toplantıya gidilir ki orada bulunanların İngilizce konuşması gerekebilir. Konuşabilen pastayı kapar ve toplum içinde ayrıca saygınlık kazanır konuşamayan ise pastadan payına düşeni alamaz. Ayrıca çok sık karşılaşılan bir durum mevcut bizim toplumda. Bir akademisyen kendi alanı ile ilgili bir toplantıya davet edilir. Alanında ki gelişmeleri izlemek amacı ile bu toplantıya katılan akademisyen verilen semineri tercüman aracılığı ile dinler ama konuşmacının sözü bittikten sonra ki kısımda sorular ve yanıtlar bölümünde konuşmacıya alanı ile ilgili bilmediği yada merak ettiği her hangi bir soru yöneltemez. Oysa bu akademisyen, mesleği gereği akademisyen olmadan önce girdiği YDS sınavından belli bir not almak zorundadır ve bu notu aldığı için akademisyen olabilmiştir. Şimdi düşünelim. Bu kadar kritik ve önemli bir toplantıda alanı ile ilgili bir soru bile soramayan bu akademisyen İngilizce bilmeli mi yoksa Yds sınavından aldığı notla yetinmeli mi ? Bu kalite ve bu mertebede ki tüm insanların yds sınavından elde ettiği notla yetinmemesi gerekir ve İngilizcesini akademik seviyeye çıkarmak için ayrı bir çalışma yapması kendi çıkarları doğrultusundadır. Bu örnekten çıkan anlam, demek ki İngilizce bilmeden bazı yerlerde durmak orada kalmak ve saygınlık kazanmak zor olabilir.

İş adamlarını ele alalım. Yurt dışında ki herhangi bir iş görüşmesine sürekli tercümanla gider ve görüşmeyi bu şekilde gerçekleştirirler.  Bu doğru mu acaba ? İş görüşmeleri sırasında birebir sıcak bir iletişim daima yararlı olur. Bazen yapılan bir espri bile en zor görünen işi kolay hale sokabilir. Bu görüşmeleri iş sahibinin bizzat kendisi yapsa çok daha doğru olmaz mı ? Ayrıca, görüşmeler sırasında ticari bir çok bilgi istemeden de olsa tercümana açıklamak gerekebilir. Bu tehlikeli bir olay değil mi ? Şimdi gel de neden İngilizce sorusunun yanıtını anlama. Kurda sormuşlar neden boynun kalın diye . O da kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş. Bu nedenle, iş dünyasının ve bilim dünyasının  ortak dili İngilizce olduğu sürece belli noktalara ulaşmak için yada ulaşmış olanlar için İngilizce başarı kazanmak açısından olmazsa olmaz bir kural haline geldi. Bu kurala uymakta çok büyük yararlar var. Bu gerçeği bilenlerin de, çoluğunu çocuğunu bu gerçeğe göre yetiştirmesi ve özel İngilizce dersi ile geleceğe hazırlaması gerekli.

ÖZEL İNGİLİZCE DERSE AİLE DESTEĞİ


ZZ 77
İngilizce öğrenmek isteyen çocukları aileler desteklemeli. Nasıl olsa okula gidiyor orada öğrenir diye sakın bir yanılgıya düşmeyin. Okullarda çocuklar İngilizce öğrenmiyor sadece geçilmesi gereken bir ders olarak bakılıyor İngilizceye. Sadece çocuklar değil, okul yönetimleri hatta çocuklara derse giren kendi öğretmenleri bile onlara İngilizce öğretmeye çalışmıyor türlü nedenlerden ötürü. Okullarda okul idarecileri İngilizce sınıfı bile açmak istemezler. Hocalar da istemez. Çünkü onlar için bu  meşakkatli bir iştir. Kim uğraşacak İngilizce ile mantığı güderler. Haklı oldukları yanlar elbette var ama eğitimle uğraşmak biraz böyle bir şeydir işte. Hiç bir şey istediğin gibi dört dörtlük dikensiz gül bahçesi olmaz. Fedakarlık ister. Gönül işidir öğretmenlik Sevgi İşidir. Tüm yokluklara rağmen bir şeyler yapabilmek mesleğidir öğretmenlik. İngilizce ile uğraşmak istemeyen bu okul idarecilerinin çoğunu okula giden çocukları vardır kendi çocuklarının kesinlikle öğrenmesini isterler . Onlar farkındadır İngilizce eğitiminin ne kadar önemli olduğunu ama uğraşmak istemezler. Bu nedenle aileler okulda öğrenir nasıl olsa mantığı ile değil, çocuk nasıl İngilizce öğrenir. Bunu düşünsünler ve çocuklar okula dahi giderken özel İngilizce dersi ile  İngilizce açısından çocuklarını takviye etsinler. Sınıf geçsin diye değil, gerçekten kullanmak üzere öğrensinler diye çaba sarf etsinler. Çocuk üniversiteyi bitirdiğinde sağ elinde üniversite diploması sol elinde de İngilizce bildiğini kanıtlayan IELTS  sertifikası gibi bir belge olmalı ve hayata böyle başlamalı. Hayata böyle başlayan bir çocuk bu şekilde başlamayanlardan bir adım önde olur ve hayat maçına bir sıfır galip başlar.No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim