Bilgi Edinme :+90 212 572 0034

İngilizce

İngilizce Programı

İNGİLİZCE VE İNGİLİZCE1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

 

GENEL GÖRÜNÜM

İngilizce, isimler ile sokakta yürürken nereye bakarsan bak karşılaşabilirsin. Dükkanların % 90 İngilizce isimlerle açılmış. Cep telefonu reklamlarını yada elektronik bir aracın satış reklamında yer alan sözlerin bir kısmı Türkçe ise diğer kısmı, özellikle de satılan aygıtın ayrıntılarını veren bölümler İngilizce. Gece klüpleri eğlence yerleri ve buna benzer kafeler restaurantlar çoğunun ismi İngilizce. Bakırköy de İncirli caddesinden yukarı yüründüğünde yeni açılan bir çok kafe ve çoğunun ismi İngilizce. Ama bazı isimler var ki, İngilizce bilmeyenler tarafından yazılmış olan çok komik. Örneğin cadde boyunca yürürken bir erkek kuaförü var ki ismi" difference kuaför ". Herhalde farklı kuaför anlamını vermek istemişler ama ""difference " kelimesi " fark " anlamına gelir. Bu nedenle isim çok komik bir anlam kazanmış." Fark kuaför " olmuş. Aslına bakacak ve araştıracak olursak " kuaför " kelimesi de İngilizce bir kelime değil. Fransızca. Böylece İngilizce bir kelimenin yanına Fransızca bir kelime eklenerek hem İngilizce diline hemde Fransızca diline ihanet edilmiş.  1960 yıllarında ve o yıla kadar yurdumuzda yabancı dil eğitiminde Fransızca tercih edilir ve Fransızca okutulan sınıflar dolduğunda İngilizce sınıflarına kayıt yapılırdı ve durumdan veliler memnun olmazdı. Herkes çocuklarının Fransızca eğitim almasını isterdi. İngilizce eğitim verilen sınıflara kayıt olanlara acınarak bakılırdı. Peki ne oldu da İngilizce bu kadar önem kazandı ve sadece yurdumuzda değil tüm dünyada büyük bir hızla yayıldı. Amerika birleşik devletleri gittikçe artan gerek askeri gerekse ekonomik gücü ile tüm dünyada etkinliğini arttırmaya başlayınca ve tüm yeni buluş ve icatlar Amerika tarafından yapılarak tüm dünyaya sunulunca buna bağlı olarak Amerikanın ana dili olan İngilizce dünyaya egemen olmaya başladı.
İngilizce Eğer bir doktorsanız ve kendi dalınız da ilerlemek ve mesleğinizde kariyer yapmak istiyorsanız, dalınızla ilgili bir çok bilimsel makale okumak ve izlemek zorundasınızdır. Eğer okumak zorunda olduğunuz bu bilimsel makalelerin % 90 ı İngilizce dilinde yazılmışsa ve sizde İngilizce bilmiyorsanız nasıl bir gelişme gösterebileceğiniz kesinlikle tartışma konusu olur.
Son zamanlarda internetin yaygınlaşması ile ortaya çıkan web sitesi yapımı ve yazımı konusunda eğitim alan ve bu dallarda çalışmalar yapanların, dünya dili olan İngilizce bilmemesi halinde,en azından bu konu ile ilgili İngilizce mesleki terim ve kelimeleri bilmemesi halinde bu insanların nasıl çalışabilecekleri elbette sorgulanır.

Ülkemizde özellikle özel ve ciddi üniversitelerde yer alan İngilizce branş eğitimleri de düşünülecek olursa, ciddi bir eğitim almak ve iyi bir meslek sahibi olarak iyi kazançlar elde etmek isteyenlerin kesinlikle İngilizce bilmesi gerektiği ve bu eğitime daha ilköğretim ve orta öğretim sıralarında eğilmesi ve başlaması vede gereken ciddiyeti ve duyarlılığı göstermesi elzemdir.

İYİ BİR İNGİLİZCE BİLGİSİNE NASIL SAHİP OLUNUR

İngilizceİyi bir İngilizce eğitimi sahibi olabilmek için yapılması gerekenler daha ilköğretim aşamasında başlamalıdır. Bu konuda özellikle ve altını çizerek ifade edelim ki en büyük sorumluluk bütünü ile velilere aittir. Zira, o sıralarda okuyan ve henüz İngilizce dilinin öneminin ne olduğunu bilmeyen çocuklara bu konuda gereken bilgi ve ilgiyi veliler verebilir. Elbette ki okulların da bu konuda çok büyük katkıları olabilir ama eğitim alan çocukların okuldan ve İngilizce öğretmeninden daha çok velileri ile birlikte oldukları ve onlarla yaşadıkları düşünülürse İngilizce eğitiminin önemi konusunda sorumluluğun büyük paydası velilere ait olur. Çocuklar ilk İngilizce ile karşılaştıklarında genellikle bu oyundan hoşlanır ve İngilizce diline ilgi duyar. Ama bu ilgisinin devam etmesi ve ilgi sürekliliği konusunda veliler çok büyük bir sabır ve özveri ile çocuklara destek olmak zorundadır. Eğitimli vede İngilizce bilen velilerin çocukları bu konuda daha şanslıdır diğer çocuklara oranla. Çünkü İngilizcenin önemini ve ileri ki zamanlarda çocuğa yapacağı katkıyı iyi bilen bu veliler bu konuda daha etkin ve daha sabırlı olurlar.


 

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim