Bilgi Edinme :+90 212 572 0034

İngilizce Özel Ders ve Faydaları

İNGİLİZCE ÖZEL DERSİN YARARLARI

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce Eğitimin Cankurtaranıdır.

1 - İngilizce Özel Ders ve Faydaları ile bir liste oluşturmaya karar verince ortaya çıkanlar. Birebir İngilizce özel ders almak dikkati ve motivasyonu olumlu bir şekilde etkiler  . Derslerden geri kalmak yada dersten kopma gibi bir olasılık neredeyse hiç yoktur.
2 -  İngilizce özel ders programını uygulayan İngilizce öğretmeni, öğrencisini daha iyi bir biçimde tanıyabileceğinden öğretim yöntemini öğrencinin öğrenme şekline ve karakterine göre rahatlıkla ayarlıyabilir.
3 -  Ders günleri ve saatlerini belirleme konusunda her iki tarafta daha rahat hareket edebilir.
4 -  Kalabalık kurs sınıflarında soramadığınız yada sorduğunuzda tatmin edici bir yanıt alamadığınız ortamlar olmaz . Öğretmen yada eğitmen sorulan sorulara zamanla ilgili herhangi bir kaygı olmaksızın ayrıntılı bir tarzda cevaplar verebilir ki bu durum İngilizce Özel Ders ve Faydalarından sadece biridir.
5 -  İngilizce özel ders programlarının en büyük faydalarından bir İngilizce ders almak için pek vakti olmayanların bulundukları yerde ders alabilme şansına sahip olmalarıdır.
6 -  Derslerden memnun kalınmadığında şayet hukuki bir bağlantı yoksa dersten kolaylıkla vazgeçilebilir.

7 -  Öğrencilerin algılama tarzları ve süreleri birbirinden farklıdır. Özel ders, öğrenciye dayalı yöntemler kullanılarak, en iyi başarı için planlanır.

8 -   Öğrenci, özel derslerle birlikte aslında nasıl disiplinli  ders çalışacağını ve başarıya nasıl ulaşacağını öğrenir.

9 -   Öğrenci - öğretmen iletişiminin en verimli olduğu  sistem  özel derstir. Öğrencinin başarısı, her an öğretmenin kontrolündedir.

10 - Özel dersin hedefi  günü kurtaracak bilgi değil, verimli ve kalıcı eğitimdir.

11 -  Özel ders öğrenci merkezlidir. Öğrenci özel ders öğretmenini bizzat seçer.

12 - Öğrencinin, şu ya da bu nedenle sınıflarda soramadığı, kafalarına takılan soruları özel derste rahatlıkla sorabilirler. Bu soruların yanıtı alınınca  öğrenme kolaylaşır. Öğrencinin öz güveni artar.

13 -  Sınıf arkadaşlarının  olmadığı ortamda yapamama korkusu ve utanma gibi duygular yok olur ve öğrencinin başarısı için  önündeki engeller kalkar.

14 -  Özel ders koçlar kontrolünde olduğundan öğrenci performansını en iyi şekilde kullanmayı öğrenir

İngilizce Özel Ders ve Faydaları15 -  Özel derste konuların sırası ve çalışılma süresi öğrencinin durumu, ders müfredatı ve sınavlarına göre tespit edilir, Rastgele, gereksiz müfredat dışı konu anlatılmaz.

16 -  Sistemli Birebir Eğitim, ders saati boyunca, öğrencinin tüm dikkatini öğretmene ve konuya odaklanmasını  sağlar. Sınıf kalabalığında dikkat dağılır.

17 -  Özel derste öğrencinin konsantrasyonuna göre mola sayısı ve süresi verilebilir.

18 -  Özel ders, öğrencilere verilen ödevlerin rahatlıkla kontrol edildiği bir yöntem olduğundan öğrencilerde sorumluluk duygusu artar.

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim