Bilgi Edinme :+90 212 572 0034

İngilizce Özel Ders

İNGİLİZCE ÖZEL DERS HAKKINDA BİLGİ

İngilizce Özel Ders Konusu

1 -  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 - İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

Açıklama

İngilizce özel ders  sınıfları bireysel öğrenciler veya İngilizce seviyesi yaklaşık aynı olan küçük öğrenci grupları için kullanılabilir.

Özel derslerden faydalanabilecek çeşitli insanlar vardır.

  1. Eğer İngilizce seviyeniz yeni başlayanlar için kursumuzu sonlandırmanız için yeterince yüksek değilse, özel dersler alarak kursa katılabileceğiniz noktaya kadar gelişebilirsiniz.
  2. İngilizce seviyeniz çok yüksekse, orta seviye kursu yeterince zor olmayabilir, bu yüzden uygun materyali seçeceğiz.
  3. Programınız nedeniyle, sınıflarımızdan birine katılmak sizce uygun değilse, uygun zamanlarda İngilizce özel dersler programlanabilir.
  4. Röportaj yapmak, yurt dışına seyahat etmek vb. İçin sınırlı bir süreniz varsa, size uygun olan sürede yoğun özel dersler alabilirsiniz.

Sadece sundukları avantajlar için özel dersleri tercih edebilirsiniz. Sen tüm ders süresince öğretmenin bölünmemiş dikkatini çekmek ve İstediğin zaman istediğin her şeyi sorabilirsin. Ayrıca unutmayın ne kadar çok çalışırsanız, o kadar iyi olursunuz!

Not:  Özel İngilizce Dersi için minimum haftada 6 saat

En etkili olması için, oturum başına 1,5 saat öneriyoruz

Derslerin sıklığı ve sayısına duruma göre karar verilebilir. Dersler, öğrencilerin kendi konularını veya konularını seçebilecekleri her öğrencinin gereksinimlerine göre uyarlanmıştır.

Not:  Özel İngilizce Dersi için minimum haftada 6 saat

En etkili olması için, oturum başına 1,5 saat öneriyoruz

Program

Pazartesi - Cuma  12:00-06:30

Cumartesi - Pazar  17:00-07:00

 İngilizce özel ders platformunda hizmet veren  İngilizce özel ders departmanlarında uygulanan İngilizce özel dersi almak isteyen bir öğrenci yada öğrenci velisine teklif edildiğinde, hemen karşı savunmaya geçerler.  Öğrencinin gerçekte çok akıllı olduğundan, okullarda derslerinin çok iyi olduğundan ama öğretmenin öğrenciyi anlamadığından dem vururlar. Herkes kendi evladını en üstün zekalı çocuk girme eğilimine girer. Elbette, bu söylenenlerin arkasında yatan gerçek neden,  İngilizce özel ders için  ödenecek paradan kurtulmak soyulmalarını önlemek. Çünkü, onlara göre İngilizce özel ders gereksiz, lüks ve verilen paraya yazık. aslında, hoca onlardan çok para alabilmek için bu yola baş vuruyor şeklindeki ipe sapa gelmez, saçma sapan  düşünceler. Çocuk İngilizce özel ders  almasın. Peki nasıl ders alsın bu işin normali ne ?

Hemen şu gerçeği belirtelim ki, hiç bir çocuğun aklı, zekası ve anlama kapasitesi diğerine benzemez. Her çocuk farklıdır. Hele bu durum, eğitim hayatında çok belirgindir. Öyle öğrenci vardır ki, toplumda yani sınıf içinde hocanın verdiği İngilizce  dersi anlamayabilir. Öğrenci sınıf ortamında, kalabalıkta bazı kişisel yapı bozukluklarından ötürü dersi anlamayabilir. Bu o çocuğun aptal yada salak olduğu anlamına gelmez. Yaradılıştan kaynaklanan bir sorundur bu. Aklı karışabilir, dikkatini toplayamaz, odaklanamaz, odaklanma sorunu vardır, dikkati zayıftır. Tüm bunların akılla ve de zeka ile ilgisi yoktur. Bir takım dış dünyadan etkilenmelerle çocuklarda olabilecek çok doğal şeylerdir. Hiç telaşlanmaya gerek yoktur.O zaman bu tür çocuklara işte İngilizce özel ders gerektirir.

Bu tür sorunları olan çocuklar, hoca ile karşılıklı birebir İngilizce özel ders aldıklarında anlatılan her şeyi gayet rahat anlarlar ve kendilerini, kısa sürede geliştirirler. Çok yaşanmış olaylardır bunlar. Lise de 9. cu sınıfta okuyan ve tüm dersleri zayıf olan bir öğrenci not yükseltme sınavında İngilizceyi seçer.  Elbette birebir İngilizce dersi özel olarak alır. Sonuç, dönem içinde 1 aldığı İngilizce notu aldığı İngilizce  özel dersler sayesinde 3 olur ve çocuk sınıfı geçer. Bu olay onda o kadar etkili olur ki, kazandığı bu başarı onu öyle bir olumlu yönde etkiler ki, Lise 2. sınıfta İngilizcesi en iyi olan  3 öğrenci arasına girdiği gibi,  çalışırsa başarabileceğini anladığından diğer derslerini de toparlar ve bölüm seçiminde İngilizce seçer ve liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavını da İngilizce den girerek kazanır ve İngilizce öğretmeni olur.


İngilizce özel ders departmanlarında İngilizce yükseltme sınavı için, İngilizce özel ders alan öğrenci aldığı bu İngilizce özel dersin etkisi ve yaptığı olumlu katkı sayesinde, nerelere gelir. Özel dersten neden bu kadar bizim aileler korkar yıllardır çözemedim. aslında çözdüm de, antipatik olmamak adına yazmıyorum. Veliler anormal durumlarda özel ders aldırmaktan  korkmasınlar. İngilizce özel ders  veren hoca adamı soymaz. Özel ders gerektiği için özel ders verir.Her öğrencinin anlama ve kavrama kapasitesi aynı olamayacağına göre, özel ders alarak başarılı olabilecek bir öğrenciye özel ders aldırın.

Daha başka ne gibi durumlarda  İngilizce özel ders  alınmalı başka yazılarımızda bunlara da değineceğim

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim